KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Klaster IT członkiem Związku Pracodawców Klastry Polski Wschodniej

14-12-2012

Przedstawiciele 15 klastrów podpisali list intencyjny w sprawie powstania Związku Pracodawców Klastry Polski Wschodniej. Jako jedyny z podkarpacia w inicjatywę włączył się Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej (w skrócie Klaster IT).

Przedsięwzięcie ma na celu integracje wszystkich środowisk zaangażowanych w tworzenie nowoczesnych powiązań kooperacyjnych. Związek to swego rodzaju reprezentacja regionalnych inicjatyw, która ma przyczynić się do efektywnego działania na rzecz promocji idei klasteringu w Polsce Wschodniej. Pod listem podpisy złożyli przedstawiciele organizacji klastrowych z województw podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

Klaster IT to jedyny podmiot z regionu, który włączył się w to przedsięwzięcie. Z jego strony list intencyjny podpisał Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT, który powiedział - celem podmiotów, które przystąpiły do podpisania dokumentu jest nawiązanie bliskich kontaktów miedzy sobą, wymiana doświadczeń w zakresie zarzadzania klastrami, a także reprezentowanie ich na szczeblu administracji samorządowej i centralnej.

Przypomnimy do podpisania listu intencyjnego doszło 20 listopada 2012 r. podczas pierwszej edycji Kongresu Polski Wschodniej.
 

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013